Haberler

SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE ACİL AFET TELSİZ HABERLEŞMESİ VE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK

Derneğimiz Safranbolu Şubesi ile Safranbolu Belediyesi Arasında Acil Afet Telsiz Haberleşmesi ve İş Birliği Protokolü İmzalandı.

18 Mayıs 2023 tarihi itibariyle, BAKTRAD (Batı Karadeniz Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği) Safranbolu Şubemiz ile Safranbolu Belediyesi arasında acil afet telsiz haberleşmesi ve iş birliği protokolü imzalandı. Bu anlaşma, iki kurumun afet durumlarında daha etkin bir iletişim ağı oluşturmak ve koordinasyonu artırmak amacıyla imza altına alındı.

Protokol, doğal afetler, acil durumlar veya diğer acil ihtiyaçlar esnasında derneğimiz ile Safranbolu Belediyesi arasında anında iletişim sağlayacak bir haberleşme ağının kurulmasını hedefliyor. Bu sayede, her iki kurum da hızlı ve etkili bir şekilde bilgi alışverişi yaparak afetlere müdahale süreçlerini optimize edebilecek.

BAKTRAD Safranbolu Şubemiz ve Safranbolu Belediyesi, acil durum telsiz haberleşmesi ve iş birliği protokolüyle birlikte güçlerini birleştirerek, afetlerle mücadele konusunda öncü bir rol üstlenmektedir. Bu iş birliği sayesinde, acil durumlar karşısında hızlı ve koordineli bir şekilde hareket edilerek, afetlerin etkileri en aza indirilecek şekilde bir haberleşme ve iletişim ağına sahip olunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir